Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

PROJEKT EASYKART

 

 logo_easykart-1-.gif

EASYKART INTERNATIONAL je projekt italské firmy BIREL, která ve světě motokár znamená světovou špičku. Technické znalosti, vývoj a v neposlední řadě nespočet vítězství této firmy přivádí k vrcholu motoristického sportu nejednoho špičkového jezdce. Projekt EASYKART reprezentovali například Juan Pablo Montoya, Fernando Alonso a Johnny Cecotto. 

Projekt EASYKART v České republice nabízí šanci všem mladým začínajícím jezdcům.

 

 EASYKART 50

Kategorie 50cc – podvozek BIREL B 25-X, zadní osa má průměr 25mm, rozvor 880mm, mechanická brzda, sedačka velikosti XS, pneu přední ETS 4,0/10,0-5, pneu zadní ETS 5,0/11,0-5, motor 50cc (zaplombovaný bez úprav), vzduchem chlazený 2-taktní, 3 koně, karburátor WALBRO 397,jednotný převod a ruční startování.

Cena kompletní motokáry, včetně sady pneumatik je 32.650 Kč bez DPH. ……………………………………………………………………………………………………

EASYKART 60 

Kategorie 60cc – podvozek BIREL L 28-X, zadní osa má průměr 28mm, rozvor 960mm, hydraulická brzda, sedačka velikosti S, pneu přední ETS 4,0/10,0-5,pneu zadní ETS 5,0/11,0-5, motor BMB60 zaplombovaný bez úprav (alternativně IAME 62cc) - vzduchem chlazený 2-taktní, 9 koní, karburátor HL385A, startovací 12V zařízení.

 

Cena kompletní motokáry, včetně sady pneumatik je 63.500 Kč bez DPH.  

.........................................................................................................................................................

 EASYKART 100

Kategorie 100cc – podvzek BIREL R30C-Y, zadní osa má průměr 30mm, hydraulická brzda, sedačka velikosti L, pneu přední ETS 4,5/10,0-5, pneu zadní ETS 7,1/11,0-5, motor BMB100 zaplombovaný bez úprav (alternativně IAME) – vzduchem chlazený 2-taktní, 21 koní, karburátor HL384A , integrovaný 12V startér.

 

Cena kompletní motokáry včetně sady pneumatik je 67.500 Kč bez DPH.

...........................................................................................................................................................

 U všech tříd je dán největší důraz na přísná a jednotná technická pravidla, která nedávají možnost technickým spekulacím.

 

 

ZÁVODNÍ KATEGORIE:

Kategorie 50cc je určena začínajícím mladým adeptům motoristického sportu ve věku 5 až 9 let s jednotnou závodní technikou. Naučí se poznávat tratě, sportovní řády a zvyklosti, které k závodění neodmyslitelně patří. Děti projdou nejdříve teoretickým a praktickým školením, na jehož základě získají licenci. Vlastní závody jsou pak pojaty jako tréninkové jízdy. Všichni zúčastnění jezdci dostanou poháry a budou jim připsány body do tabulky celkových výsledků v sezoně. V dalších letech pak přecházejí do kategorie 60cc.

Kategorie 60cc je určena jezdcům od 7 do 12 let, kteří už mají základní zkušenost se závodní činností a vlastní závodní licenci. Možný je samozřejmě i nástup nově příchozích jezdců, kteří jsou na rozhraní věku obou kategorií. Vlastní závod je vyhodnocen oceněním s poháry pro první tři jezdce a připsáním bodů do celkové tabulky výsledků v sezoně. Samostatně je hodnocena třída Mladí do 9 let.

Kategorie 100cc - je určena jezdcům od 11 do 18 let, kteří už mají základní zkušenost se závodní činností a vlastní závodní licenci. Umožňuje ideální přechod z třídy 60 do národních a mezinárodních juniorských šampionátů – KF3 apod. Možný je samozřejmě i nástup nově příchozích jezdců, kteří jsou na rozhraní věku. Vlastní závod je vyhodnocen oceněním s poháry pro první tři jezdce a připsáním bodů do celkové tabulky výsledků v sezoně.