Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do této diskuse nechtˇse připojí kdokoliv,kdo chce nám něco vzkázat a byli bychom rádi,kdyby jste se drželi tématu,pro který tato stránka a diskuse vznikla tj.závody motokár.Jaké koliv neslušné vyjadřování se bude okamžitě vymazávat.

Děkujeme Pneumorava.cz - racing kart team

____________________________________________________________&

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prodej Hondy

(Robert Kowalski, 20. 1. 2010 21:15)

Dneska se přes Martina ozval zájemce na motokáru.Zarazila ho cena,kterou požadujeme,ale víme co máme.Je pravda,že motokára se dá pořídit za podstatně menší částku,ale jaká?Praxe je taková,že většinou do levnější káry vložíte financí ještě více.Jezdit špičku něco stojí.Naše kára je špičková a pod cenu nepůjdeme.

Krize 2010

(Robert Kowalski, 22. 12. 2009 0:43)

Cítíme krizi,která prý už pominula dnem i nocí.Zákazníci méně nakupuji a když tak s velkou rozvahou.Prý už jsme se odrazili od dna,ale na severní Moravě to tak vůbec nevypadá.Zimní sezóna 2009 navíc přišla celkem pozdě a postrašení sněžením v médiích bylo celkem slabé,protože v Ostravě byli 15 stupňové teploty a po sněhu ani památky.Dnes už sníh a mráz máme,avšak přišel těsně před vánocema a lidé dávají přednost vystáváním front v nákupních střediscích a nehodlají přezouvat.Jako by dárky svým blízkým bylo pro ně přednější,než jejich zdraví.Klasicky při prvním napadnutém sněhu se většina začala divit,jak to že to klouže.Někteří na to doplatili.Člověk ze severní Moravy je asi méně inteligentní a nepoučitelný.

Vyhlášení 2009

(Robert Kowalski, 5. 11. 2009 15:55)

Protože v naší firmě propukla sezóna,kdy se telefony nezastaví,ani na chvíli,nezbývá mi nic jiného než se nezůčastnit v sobotu závěrečného vyhlášení sezóny 2009.
Moc mě to mrzí,rád bych se zůčastnil.
Omlouvám se všem,a doufám že se uvidíme v příštím roce a že si to na závodních tratích rozdáme.
Ahoj.

STAN

(Kowalski Robert, 20. 8. 2009 10:49)

Je dobré vědět,kde se obrátit,děkuji za nabídku.

Rychlorozkládací stany

(FM 28, 19. 8. 2009 19:00)

Prodám nové rychlorozkládací stany.Rozměr 3x3m.Barva červená a modrá.Skladem připraveno k odběru možno zaslat na dobírku.
Cena: 2900Kč
Tel. 728 135 266
Více na: http://www.filipmuller.7x.cz/prodej

BRUCK závod (moravsý pohár)

(Kowalski Robert, 1. 7. 2009 16:49)

Další závod po Vysokém Mýtu ihned další víkend proběhl konečně podle představ.
Bylo by dost špatné,kdyby to dopadlo jinak,protože jsme v BRUCKU (A) před 14. dny trénovali i když s vypůjčeným motorem (OPEN).Káru se nám podařilo během závodního víkendu držet v kondici i převody jsme natrefili i když né hned.
Jelikož nad Bruckem se celý víkend honili mraky,byli jsme nucení koupit novou sadu mokrých pneumatik,aby jsme neponechali nic náhodě.
Podle toho jak se nagumovaná trať měnila,jsme měnili nastavení káry a převodů - vždycky jsme se trefili.
I když jsem jisté mezery v průjezdu některých zatáček cítil,přesto to stačilo na první místo v Brucku i celkově.
Měřák na suchých pneu. DUNLOP:
Nejlepší čas ve své třídě,tudiž postavení na startu s nejlepší pozice.
1.Rozjížďka - na mokrých pneu.VEGA.
Vyhráli jsme.
2.Rozjížďka - na suchých pneu.DUNLOP.
Vyhráli jsme.
3.Rozjížďka - na suchých pneu.DUNLOP.
Vyhráli jsme.
ZÁVOD DOPADL NA JEDNIČKU - MÁME TO !!!!!!!!!!!!!!!
Je třeba neusnout a pokračovat ve snažení.
Příští závod PÍSEK (Hobby cup),kde nemáme nic natrenované a nikdy jsem tam nebyl.Úspěšnost mizivá,ale nevzdáme se,aspoň si najedeme trať a v dalším závodě budeme možná ve výhodě.

Vysoké Mýto (závod 2) - neděle

(Kowalski Robert, 29. 6. 2009 14:34)

3.rozjížďka:
Únava se už objevila,ruce a kondice slábla.Start z 4.pozice,zase s vnější strany,takže nevýhoda,předemnou Dvořák - Tonykart,špičkový jezdec,který asi taktizoval a jako by ubral těsně po startu a čekal že udělám já za ním to samé.Nepovolil jsem plyn a začal jsem ho brát - předjíždět s vnější strany,takže jsme na rovince jeli tři vedle sebe a já v nejhorší pozici,avšak byl jsem rychlejší a do první zatáčky jsem se stačil zařadit před Dvořáka,který jel první zatáčku taky s vnější strany,ale už za mnou.Udržel jsem ho za sebou 5.kol a potom mě dal po táhlé rovince na brzdy.Byl lepší.Zase jsem se učil a snažil se jet za ním,takže mě nádherně tahal.Skončil jsem 5.
Závěr:
Kára díky mechanikovi Jirkovi Lipovskému jela nádherně,nebýt smůly v první rozjížďce mohli jsme skončit i lépe.
Konečně pocit že špička mi neujíždí.Výsledek 6. místo.

Vysoké Mýto (závod 2) - sobota

(Kowalski Robert, 29. 6. 2009 13:58)

Měřák:
6.nejlepší čas s minimálním rozdílem na pátého a čtvrtého.V průběhu soboty jsem zajel i lepší časy,ale na měřáku se mi nepodařilo zajet časy s tréningu.Tento čas 53.836 se mi podařilo zajet v sedmém kole s osmi.Pneumatiky mi začaly lepit při posledních dvou kolech - hodně pozdě,navíc se přede mnou pořád někdo motal.
1.rozjížďka:
Start s 6. pozice v první zatáčce Finstrle str. strčil do Mizery,ten se zatočil a jelikož jsem startoval s vnější strany a nemoch jsem se zařadit dovnitř první zatáčky,byl jsem v nevýhodě a musel jsem vyjet s trati na trávu,abych se vyhnul a tam jsem se zatočil.Celý peletón už poodjel 150m. a já jsem vyjížděl s první zatáčky předposlední,za mnou jenom Mizera,který je dost dobrý jezdec.Začala stíhací jízda,dohnali jsme motokáry před náma s mizerou v zádech.Honem předjíždět a neudělat chybu,aby toho Mizera za mnou okamžitě nevyužil.Udržel jsem ho za sebou a předjeli jsme 5. jezdců.
2.rozjížďka:
Start s 7. pozice vyšel na jedničku,udržel jsem si pozici a začal jsem se drát dopředu.Mizera v první zatáčce sice byl lepší a předjel mě,ale chytil jsem se ho jako klíště a učil se od něho styl jízdy,nádherně mě tahal,skončiljsem na čtvrtém místě.Kára mi šlapala a konečně jsem měl pocit,že mám na to se držet špičky - vůbec mi neodjížděli.

Vysoké Mýto (závod 2) - pátek

(Kowalski Robert, 29. 6. 2009 13:36)

V pátek brzo ráno jsem vyzvedl v Prostějově mechanika Jirku Lipovského a hurá do Mýta.Cesta bez problému - příjezd a honem rozbalit stan a připravit zázemí - depo.Stihli jsme všechno rozbalit za sucha a začalo pršet.Myslel jsem si,že bude pršet déle,ono to tak i při pohledu na nebe vypadalo.Připravili jsme káru na mokro a hurá na trať.Přestalo pršet,stopa se místy vysušila a při snaze zajet ještě pár kol dostaly mokré pneumatiky zabrat.Dezénově už nebyly na vodu,spíše na vlhkou trať.víkend před náma,takže jsme se modlili,aby nezačalo pršet hodně.Přezuli jsme na sucho a nastavili káru a honem zase na trať.Ještě to nebylo ono,znova nastavení káry - hledání ideálních převodů a znova na trať.Znova a znova.Máme to.Převody dobré,teď už jenom záleží na mě.Trénujeme a snažíme si najet ideální stopu.

Vysoké Mýto (závod 2) - je to tady

(Kowalski Robert, 18. 6. 2009 13:25)

Už je to tady!!!Zítra vyrážíme.Přípravy už proběhly,co jsme stihli to jsme udělali.Vyrážíme ráno,aby jsme stihli dobré místo co nejblíže startu a vytvořili si zázemí na celý víkend.Počasí hlásí přívalové deště a silný vítr,takže jsem s toho trošku rozladěný.Uvidíme.Mokré pneumatiky už jsem načal v minulém závodě,takže doufám že mi ještě na tento víkend vydrží.Finance jsou neůprosné.snad aby vůbec nepršelo,to je moje tajné přání.Vyléčený z chřipky jsem částečně,trošku jsem to dokrmil klimatizací v autě,takže na práškách jsem stále,ale doufám že to zvládnu.

Vysoké Mýto (závod) hobby cup

(Kowalski Robert, 11. 6. 2009 11:14)

Momentálně přípravy na závod ve Vysokém Mýtě jsou v plném proudu.Doufám že počasí nám bude přát a pojede se na suchých pneumatikách.Mokra jsme si užili na Moravském poháru až až.Ještě teď se s toho léčím a doufám že do závodů budu vyléčen - chřipka.

tel. kontakt

(Jura Lipovský, 6. 6. 2009 20:15)

Ahoj Roberte, zdravím z Prostějova a posílám moje číslo: 777894800 Čau Jura.

Vysoké Mýto (závod)

(Kowalski Robert, 1. 6. 2009 17:03)

Podle předpokladu se jelo na mokrých.Když opomenu že jsme byli všichni totalně mokří,musím říci že rozdílná výkonnost motorů v tomto případě nebyla až tak znatelná,takže jsme začali prohánět i oupeny.Dařilo se nám jet výborné časy.Jezdecké chyby však byly znát,takže když jsme se posunuli více dopředu tak hodinama jsme zase nějaké pozice stratili.Ale třetí nejlepší čas nám už nikdo neodpáře.Bezva závod,nastavení káry na 1.

Vysoké Mýto

(Kowalski Robert, 28. 5. 2009 22:18)

Zítra vyrážíme do Vysokého Mýta,kde se koná další závod.Podle předpovědí počasí to vypadá že pojedeme na mokrých.Kára je naleštěná a zdá se být vyladěná.Děj se vůle boží.
Jestli bude pršet,tak první zkušenosti s Hondou nás čekají.
Uvidíme jak se s tím poperem.

BRUCK (A) trening - dojmy

(Kowalski Robert, 28. 5. 2009 22:12)

Zlepšení v průjezdu zatáčkami.Čas 0.47.54 na kolo.Vypůjčený motor skvěle šlapal,byla to paráda.Počasí přálo,zdá se mi že na další Bruck,který se jede sice až za delší čas jsem dobře natrénoval.Kdyby ten můj motor tak šlapal !!!!
Vprvním závodě v Brucku jsem nemohl líp dopadnout,protože až v tréningu jsem si začal uvědomovat že průjezdy některých zatáček jsem v závodě jel špatně,neklidně a tím pádem pomalu.

BRUCK (A) trening

(Kowalski Robert, 21. 5. 2009 21:24)

Závodu v Sosnové jsem se nezučastnil s níže popsaných důvodu,jen mě mrzí že jsme stratili drahocenné body,které už do konce roku nejsme schopni dohnad,takže celkový výsledek už teď vím že nebude stát za to.Šanci jsme měli !!! No je pravda,že každý k tomu přistupuje jinak a každý se dokáže bavit jinak.Nic méně zdá se mi že když se do něčeho pustím tak se snažím o co nejlepší umístění v rámci svých schopností a techniky,kterou disponuji.Teď už vím že s týmem,který není pro tuto věc zapálený, nemůžu pomýšlet na lepší výsledky nikdy.Abych se z této rány (podrazu) otřepal a šel si za svým předcevzetím,rozhodl jsem se si spravit náladu tréningem v Brucku,který se bude konat v sobotu 23.5.2009 .Doufám že udělám v jezdeckých schopnostech krok do předu a vyzkouším podvozek,který prošel pár úpravama.Na tento tréning v Rakousku jsem si půjčil motor Honda open,který bude upevněn na zmíněný podvozek.Jen mě mrzí,že nejde trénovat ve Vysokém Mýtu,kde se jede následující víkend závod moravského poháru a o týden později Hobby cupu,což byl můj prvořadý zájem si natrénovat trať,která se pojede.

Problém - Sosnová

(Kowalski Robert, 14. 5. 2009 21:15)

Klasicky mám soustavný problém s mechanikem,který před tréningem v Trebaticích byl nachlazen,v tréningu si něco udělal s rukou,když se snažil nastartovat motor,která je vyléčená avšak nelenil a při cestě prý s restauračního zařízení si narazil žebro.Je čtvrtek večer a nereaguje na telefony již dva dny.Takže můžu plánovat jak chcu a není mi to nic platné.Sosnová je ohrožená a vypadá to že né mým zapříčiněním vůbec asi nepojedem a tím stratíme drahocenné body,které nám budou určitě chybět.Nezbývá nic jiného než poděkovat mechanikovi Jaroslavu Kristiánovi s Opavy,který se snaží jak je již výše uvedeno pro tým udělat maximum.Děkuji.

Sosnová

(Kowalski Robert, 11. 5. 2009 21:19)

Přípravy zítra začnou probíhat,uvidíme kde a jakým směrem se posuneme.Úkol zní - vyrazit na závody nejlépe ve čtvrtek večer,tak aby jsme v Sosnové byli v pátek a stihli první tréningy.Tři kila,které jsme vozili na motokáře navíc jsou odstraněny.Pro závod v Sosnové skusíme pneumatiky Mitas,které mají mekčí směs než Dunlopy,takže doufám,že další krok ku předu je učiněn.Necháme se překvapit.Doufám že všechno klapne.

Trebatice za náma

(Kowalski Robert, 27. 4. 2009 16:10)

Sobota - cíl na sobotu byl dán,dostat se časem na kolo pod 51 sekund.Podařilo se.Rozšíření přední nápravy a změna převodu.Čas 50.94
Neděle - cíl zlepšování časů.Unavenost zapůsobila,první a druhá rozjížďka proběhla ne podle představ,zhoršení.Třetí rozjížďka mírné zlepšení.Časy vyrovnané - 50.77.
Závěr : pocity smíšené,kára jako by se dusila,s výjezdu ze zatáček pomalé zrychlení,zdálo se mi že všem to jede více po plynu a já jsem zvláště na výjedzdech ze zatáček a na rovinkách strácel i když jsem měl plný plyn.Otáčky : 5320 - 5360 max.Rozhodně nejsem bezchybný,ale něco tomu chybí.Nastavení podvozku,větší vzduchový filtr,pneumatiky,protože na Dunlopech není to pravé ořechové.
Řešení - Martin Gregor,trenovat a sbírat zkušenosti.

TREBATICE

(Kowalski Robert, 23. 4. 2009 13:15)

No týden se chýlí ke konci a je tu další závod v Trebaticích.Přípravy,klasika,všechno na poslední chvíli,takže žádné.Sezóna se pomalu v práci chýlí ke konci a další závod se jede ne hned za týden,takže po Trebaticích by jsme teoreticky měli mít více času na káru.
Do Trebatic odjíždíme v pátek cca. v 12.00,než dorazíme a vybalíme káru tak je večer,takže s tréningu nebude asi nic.
V sobotu se to budeme snažit všechno zase dohnat.
Držte nám palce!!!!!!