Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

NOVÝ MODEL SUPERKARTU OD MS KART

28. 5. 2010

O současných mezinárodních úspěších firmy MS Kart v kategorii Superkart se již hodně mluví a píše. V poslední době ale přišly konkurenční firmy , které vyrábí podvozky pro tuto kategorii, s několika novými modely . Od tohoto okamžiku podvozek MS Kart začal nepatrně ztrácet v jízdních vlastnostech. Prachatická firma MS Kart okamžitě reagovala a postavila úplně nový model podvozku pro kategorii Superkart. V současné době je před dokončením a již se chystá montáž sedačky pro továrního jezdce Adama Kouta. Příští týden odjíždí celý tým na závody Evropského poháru do Assenu, kde chtějí nový podvozek otestovat a hlavně porovnat s předchozím modelem. Budou se zkoušet i nové aerodynamické prvky.Držíme palce.

 

NOVÁ MOTOKÁROVÁ TRAŤ V CHEBU

28. 5. 2010

Na ploše 70.000 m2 se v současné době buduje u Chebu nový motokárový areál jménem Kartarena Ypsilonka. Celý areál a především samotný motokárový okruh je navržen v souladu s homologačními předpisy CIK FIA tak, aby vyhověl současným technickým požadavkům pro pořádání nejvyšších motokárových soutěží. Okruh s celkovou délkou 1251m má šířku 8 až 10metrů obsahuje startovní rovinku v délce 165m a je navržen s vnějším rychlým a vnitřním technickým sektorem. Vnější i vnitřní obrubníky jsou rovněž vyrobeny a osazeny přesně dle technických listů a dostatečně rozsáhlé jsou navrženy i únikové zóny.

 

ELEKTRONICKÉ ŘAZENÍ

28. 5. 2010

Firma MECHATRON založená v nedávné minulosti se soustředí na vývoj a výrobu užitečných elektronických pomocníků, kteří mají pomoci v ušetření cenných setinek sekundy závodníkům a zpříjemnit tento sport tisícům nadšenců, kteří se kartingu věnují rekreačně ve svém volném čase. V roce 2005 představila první prototypy elektronického řazení, které poskytla prvním testovacím pilotům.
 

NOVÝ PODVOZEK MS KART RZF 29

28. 5. 2010

Tento podvozek je zcela nový a není odvozen z podvozku RCA 26. Při vývoji podvozku byla věnována pozornost hlavně tomu, aby podvozek dobře fungoval i při použití měkčích pneumatik na nagumované trati.Všechny dosavadní testy nasvědčují tomu, že se našim konstruktérům podařilo připravit velmi dobrý a rychlý podvozek, který funguje jak na nagumované trati, tak i na mokré trati.Při všech testech bylo dosaženo rychlejších časů na jedno kolo, než s podvozkem RCA 26a konkurenčními povozky, které jsme měli možnost testovat.

 

NOVÉ POLEPY MS KART

28. 4. 2010

Nové polepy výrobce závodních motokárových podvozků MS Kart jsou na světě a jak můžete posoudit nevypadají vůbec špatně.Budeme se snažit i my jet v těchto barvách.Prodávají se jako sada,ale i zvlášť,což je dobré pro všechny jezdce a týmy,že v případě kolize můžeme koupit jen poškozenou část.

 

MICHAEL SCHUMACHER A MOTOKÁRY

15. 3. 2010

Snad by se na nás Michael Schumacher nezlobil, kdyby se dozvěděl, že ho považujeme taky za motokáristu.  Jistě mnoho z Vás sledovalo včera v televizi přenos závodů Formule 1 , kde měl po tříleté přestávce opět premiéru Michael Schumacher. Jeho příprava na tento start ve F1 2010, již probíhala  pravděpodobně minulý rok. Michael se v loňském roce intenzivně věnoval také motokárovému sportu. Pro motokárový sport je to obrovská propagace po celém světě. Jen si vzpomeňme na závod motokár v Las Vegas. Zúčastnil se několika opravdových motokárových závodů, a domnívám se, že to nebyla pro Michaela jen kratochvíle.  Co se týká motokár, tak Michael Schumecher je již delší dobu příznivcem značky Tony Kart a s majitelem panem Robáciem je spojuje několikaleté přátelství.