Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÁ MOTOKÁROVÁ TRAŤ V CHEBU

28. 5. 2010

Kartarena Ypsilonka – u Chebu vzniká nový motokárový areál

planek

Součástí okruhu je přirozeně také dostatečně veliké technické zázemí. PZS má plochu 1.300 m2 a nabízí dostatek prostoru pro kompletní předstartovní i cílový servis. V areálu je pro účastníky závodů či soukromé trénování navrženo 110 parkovacích boxů o doporučené velikosti 6x8m. Díky všem těmto parametrům může areál jako jedinný v ČR usilovat o získání licence třídy A. V plánu je také osazení veliké světelné informační tabule pro aktuální přenos dat již během tréninků či závodu samotnému a s dodavatelem časomíry se dojednává dodávka a instalace kontrolního kamerového systému, který by umožnil pořizovat videozáznamy jízd. 24. září 2008 byl dokončen asfaltový povrch 1. etapy okruhu s délkou 800m a první testovací jízdy slibují velice kvalitní jezdecký zážitek.

foto arenaPřes neskutečné české legislativní problémy, neuvěřitelný „nepořádek“ na úřadech a urputný boj s bankami se soukromému investorovi daří pomalu přivést k životu vysoce moderní motoristický areál, který jak doufáme nabídne motokárovým nadšencům služby nejvyšší kvality.

Oficiální zahájení a povolení provozu se předpokládá bohužel až na jaře 2009, protože vyřizování potřebných náležitostí na úřadech trvá bohužel roky ……..

_________________________________________________________________________